Akce DM 2015/16

Konec školního roku
Konec školního roku v DM při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní se nesl v ryze sportovním duchu. Pro děti jsme připravily dva výlety na kolech, která nám zakoupila paní ředitelka. První jsme jeli po cyklostezce do Benešova a druhý na Čertovu vodu. Rozloučení jsme měli na koupališti, kde kromě vyžití v bazénech, jsme měli pronajatá i sportoviště. Hráli jsme basket, plážový volejbal a kuželky. Dopřáli jsme si i malé občerstvení, které nás osvěžilo – nanuky a pití. Počasí nám přálo a my jsme prožili krásná odpoledne. Všem přejeme krásné prázdniny a v příštím školním roce na shledanou.
Alena Konopíková
 

Návštěva kina Sněžník
V úterý 3. května 2016 jsme navštívili děčínské kino Sněžník. Se známým českým cestovatelem Danem Přibáněm a jeho trabantem jsme se vydali na dlouho cestu Tichomořím. Vyslechli jsme poutavé vyprávění doprovázené fotografiemi. Pořad se nám moc líbil.
Alena Konopíková

Výstava modelů v OC Pivovar
Dne 13. dubna 2016 jsme se studenty navštívili expozici velkých modelů létajících strojů podle tajných deníků mistra Leonarda Da Vinci, která se konala v OC Pivovar. Výstavou 13 modelů nás provedla paní Petra Janačíková v dobovém kostýmu. Za poutavé vyprávění děkujeme.
Alena Konopíková

Exkurze v lokomotivním depu v Děčíně
Jsme z DM při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní. Studujeme dopravní obor na strojvedoucího, výpravčího, průvodčího a další profese, které České dráhy nabízejí. Těsně před jarními prázdninami ve čtvrtek 3.3. 2016 jsme byli na exkurzi v lokomotivním depu v Děčíně. Ujal se nás pan Kubát, který nás Loko – depem provázel. Ukázal nám dílny, kde se lokomotivy opravují a dozvěděli jsme se, jak se opravují jednotlivé díly z motoru. Co nás ale potěšilo nejvíc? No přeci prohlídky všech lokomotiv, které v depu byly.
Alena Konopíková

 

Naučná procházka Děčínem
Ve čtvrtek 12. Listopadu 2015 jsme se vydali v odpoledních hodinách na naučnou procházku Děčínem. Díky paní Lukáčové, která nás prováděla, jsme poznali historii města na pravém břehu Labe a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Procházka a vyprávění naší průvodkyně, paní Dany Lukáčové, se nám moc líbilo. Už teď se těšíme na další dostaveníčko s historií.

Prosinec v DM
Poslední měsíc v roce nám v DM přinesl několik akcí. V pondělí 7. 12. nás posunula blíž k Vánocům Malá vánoční povídka v městském divadle. Hned v úterý jsme jeli sehrát turnaj v sálové kopané mezi děčínskými domovy mládeže do Želenic. Naši chlapci obsadili zaslouženě 1. místo. Gratulujeme. A ve čtvrtek 17. 12. jsme se všichni ,včetně paní vychovatelek, sešli u vánoční společné večeře. Asi v 18.00 hodin jsme vyrazili na vycházku. A protože jsme toužili po dobrodružství, vybaveni baterkami jsme se vydali lesem na Pastýřskou stěnu. Tady jsme ozdobili stromečky pro zvířátka, prohlédli si vánočně ozdobený Děčín a vrátili se do DM k našemu stromečku, dárečkům a dobrůtkám. Prožili jsme spolu krásný večer a zítra hurá na prázdniny.
Alena Konopíková

 

Pečení vánočních perníčků
Je 4. listopadu 2015. Venku je nádherný podzim a v domácnostech začínají první vánoční přípravy – pečení vánočních perníčků. I u nás v domově mládeže jsme se pustili do pečení. Paní kuchařka V. Zárubová nám zadělala těsto na perníčky a odpoledne jsme se pustili do práce, která nám šla hezky od ruky. Za dva týdny si je nazdobíme a odvezeme domů, pochlubit se rodičům. Některé ale zabalíme a dáme škole na burzy škol a Den otevřených dveří, který se na naší škole koná v sobotu 21.11. 2015.
Alena Konopíková

 

Turnaj ve fotbale
Dne 6. října 2015 v 16.00 hodin začal za krásného slunečního počasí na našem hřišti turnaj ve fotbale mezi děčínskými domovy mládeže. Všichni zúčastnění chtěli vyhrát. Ale vítěz může být jen jeden. Čtvrté místo obsadili chlapci z DM Želenice a Benešovská, na třetím místě se umístilo smíšené mužstvo z DM Ruská, na druhém místě zkončili chlapci z DM Libverda a první místo právem patří klukům z DM při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, kteří všechny zápasy vyhráli. Pro všechny fotbalisty byly připraveny nejen diplomy, ale i tašky plné dobrůtek.

Alena Konopíková

 

Výlet na dvě děčínské rozhledny
Ve středu 30. září 2015 jsme se studenty využili hezkého babího léta a vypryvili se na dvě rozhledny na levém břehu Labe. Jako první jsme šlapali rozhlednu na Jalůvčí a pak na rozhlednu Nad vlajkou. I tady stejně jako u Sněžníku byl výstup náročný a někteří litovali, že se na výlet vůbec vydali. Všechno ale zvládli a byli nadšení z nádherného pohledu na Děčín.

Alena Konopíková

 

Prohlídka ZOO
Již třetím rokem jsme adoptivní rodiče medvědů hnědých Grizzly. A jak jinak zahájit školní rok než návštěvou našich medvídků. Děčínská ZOO je sice malá, ale hezká. Každý rok přibyde např. nový výběh. Teď to byli makakové, kteří se dočkali velkého a volného prostoru. Prohlídku jsme naplánovaly na středu 16. září 2015. Velmi nás překvapili studenti VOŠ, kteří se k nám s nadšením přidali. Teplé počasí vylákalo do výběhu hodně zvířat a tak jsme měli možnost vidět téměř všechny obyvatele naší ZOO.

Alena Konopíková

  

 

 

Akce DM 2014/15

Akce DM 2013/14