Akce DM

Grilování v DM
Konec školního roku máme spojený s grilováním, zábavou a soutěžemi. Sešli jsme se ve středu 17. června v 17 hodin v prostoru za DM. Čekání na ogrilované klobásy jsme si krátili povídáním a zajímavými soutěžemi. Odměnou všem byly nejen výborné klobásky, ale i tašky plné sladkostí.
Alena Konopíková
 

Playoff
V pondělí 18. května 2015 sehráli basketbalisté Děčína historicky poprvé finále Playoff o 1. místo s velmi těžkým soupeřem BK z Nymburka. No a my u toho nemohli chybět. Hodinu před začátkem utkání jsme se vypravili na zimní stadion a fandili jak o život. Děčín na basketbalisty z Nymburka nestačil. Obsadil tak 2. místo. Zápas se nám moc líbil a hlavně atmosféra na stadionu. Našim klukům přišlo fandit skoro 5 000 lidí. Už se těšíme na další sezónu.
Alena Konopíková

 

Dogdancing
V úterý 12. 5. 2015 nás v domově navštívila Veronika Smutná se svým psím kamarádem Jimem. Předvedla úžasné vystoupení - dogdancing, za kterým bylo vidět hodně práce, času a její velké nadšení. Veronika je žákyní 9. třídy ze ZŠ v Březinách.
Alena Konopíková

Exkurze do Hasičského záchranného sboru
V pondělí 27. dubna 2015 se studenti ubytovaní v Domově mládeže při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně vydali na exkurzi do Hasičského záchranného sboru. Viděli několik zásahových aut, které si mohli prohlédnout i zevnitř. Osahali nářadí, s kterým hasiči pracují při zásazích. No a samozřejmě nechyběl sjezd po tyči. Celou stanicí nás provázel a zajímavě vyprávěl jeden z hasičů Radek Štekrt. Je nutné říci, že jsou to právě hasiči, kteří jsou všude první. Nehasí pouze požáry, ale zachraňují lidské životy. Odstraňují ekologické katastrofy, polomy po vichřicích, vyprošťují lidi při autonehodách. Jejich práce je velmi psychicky náročná a my před nimi smekáme. Děkujeme veliteli děčínských profesionálních hasičů panu Hymlovi, který nám exkurzi umožnil.
Alena Konopíková

Prohlídka děčínského zámku
Je úterní odpoledne 31. března 2015. Venku se střídá déšť, sníh a neuvěřitelně fouká. Nás to ale neodradilo a vydali jsme se přes Smetanovo náměstí Dlouhou jízdou na zámek, kde jsme měli domluvenou prohlídku. Viděli jsme jižní i západní křídlo zámku, byli jsme ve věži, prohlédli jsme si kapli. Historie děčínského zámku je neuvěřitelná a my byli prohlídkou a vyprávěním nadšeni. Za vychovatelky a studenty DM při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní chci poděkovat paní Kozlíkové z MÚ a šikovné paní průvodkyni.
Alena Konopíková

 

Turnájek v sálové kopané
Před odjezdem na jarní prázdniny jsme sehráli turnájek v sálové kopané. Celá akce se odehrála ve čtvrtek 26.2. 2015 v tělocvičně ZŠ v Želenicích. Naši kluci obsadili 1. místo. Gratulujeme.
Alena Konopíková

 

Malá vánoční povídka
Hned ve čtvrtek 4.12. jsme navštívili děčínské divadlo. Pražský soubor z divadla v Dlouhé přijel s krásnou hrou Malá vánoční povídka aneb Jak jsem se ztratil. Je to příběh pětiletého Pavla Tesaře, který se ztratí tatínkovi na štědrý den v Praze. Celou povídkou zní i písničky ze šedesátých a sedmdesátých let a samozřejmě koledy. Děčín je jediné město kromě Prahy, kde se povídka hraje. Odnášíme si velký zážitek a pevně doufáme, že za rok povídku uvidíme zas.
Alena Konopíková
 

Předvánoční Drážďany
V neděli 30.11. 2014 začal advent - vánoční čas. A hned v prvním adventním týdnu jsme se rozhodli nasát vánoční atmosféru. Ve středu 3.12. jsme jeli na nejstarší vánoční trhy v Evropě do Drážďan. Stromeček, spousta světel, vůně a nákup prvních dárečků - to jsou Drážďany.
 

Perníčky
Už pár let studenti a paní vychovatelky z DM pomáhají na přípravách dvou školních akcí : Dny otevřených dveří a Burzy škol. Pro budoucí zájemce o studium na naší škole připravují malé dárečky. Ve čtvrtek 20.11. 2014 nás pustily paní kuchařky do svého království a my napekli vánoční perníčky. Ty jsme pak zabalili do balíčků a předali paní profesorce K. Fridrichové. Nějaké perníčky jsme si ale nechali, nazdobili a s velkou chutí snědli.
Alena Konopíková
 

Podzimní výlet
Na 6. listopadu jsme naplánovaly s dětmi malý výlet na dvě rozhledny nedaleko DM - Stoliční horu a vyhlídku Labská stráž. Od pondělka pršelo a bylo chladno. Ve čtvrtek v poledne začalo prosvítat sluníčko a my vyrazili. Nachodili jsme asi 7 km, obdivovali jsme krásné údolí podél řeky Labe a výhled, který se nám naskytl. Užili jsme si hezké odpoledne.
Alena Konopíková

Návštěva divadelního představení Málo povyků pro nic 

Ve středu 15. října 2014 jsme se šli podívat do městského divadla na představení od W. Shakespeare Mnoho povyků pro nic. Obě akce se studentům líbily a těší se, co dalšího jsme pro ně připravily.

Podzimní návštěva studentů VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní v Děčíně do DDM v Březinách

V pondělí 13. října 2014 jsme s Domovem mládeže při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní Děčín, navštívili Dům dětí a mládeže v Březinách, kde nás přivítala usměvavá Marie Nedvědová s kolegyní. Studenti byli pozváni jednak na podzimní tvoření , kde si vyrobili z připravených materiálů ozdobu na stůl či dveře, tak na prohlídku železničních modelů. Vzhledem k tomu, že studenti studují obory, které s touto tématikou souvisí, bylo o návštěvu DDM a přednášku pana Vlastimila Drnce a následně pak pana Františka Óčka zájem. Studenti obdivovali klubové kolejiště, pozorovali modely vlaků, které projížděly vytvarovanou krajinou a poslouchaly návěstidla, otáčely se točny, zvedaly se a zavíraly závory, vše blikalo a bylo ozvučeno.

 

Setkání studentů z děčínských domovů mládeže

Máme za sebou jeden měsíc ze školního roku a téměř do roka a do dne jsme se sešli k sehrání fotbalového turnaje. Mrzí nás, že nepřijeli z DM v Želenicích, kde nedali dohromady družstvo. My ostatní jsme sehráli velmi vyrovnaná utkání. Krásné počasí nám sportovní zážitek umocnilo a odměny pro všechna mužstva udělala radost. Chtěla bych poděkovat našim chlapcům, kteří všechny zápasy vyhráli a zaslouženě obsadili první místo.