Říjen je na Letné ve znamení divadla

9.10. navštívili příznivci divadla převážně z druhého ročníku večerní představení „ Ucpanej systém“, které do Děčína přivezl jeden z nejlepších současných divadelních souborů – Dejvické divadlo.
Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

16.10. zhlédly všechny maturitní třídy školní divadelní představení „Z pokladnice českého dramatu“.

26.10. vyrazí divadelní fanoušci z 2. ročníku na večerní představení „Láska práce, láska práce“ do ústeckého Činoherního studia.
Uvidí hru současné německé autorky Johanny Kaptein „Láska práce, láska práce“.  Inscenace je jistě pobaví, ale snad si z ní odnesou víc.  Přes humornou stránku chce hra dovést diváky k zamyšlení nad stavem a fungováním lidské bytosti v dnešním světě.

Na 29.10. je pro všechny třídy  2. ročníku připraveno školní divadelní představení „Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus“.
Herci přivezou do školy atmosféru plnou humoru a zprostředkují studentům průřez historií divadla od renesance po realismus

31.10. zhlédnou v děčínském divadle zájemci z 3. ročníku večerní představení „Stand´artní kabaret“ - zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer,  který prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru…