PR-DO-LOG 2019

Soutěž z přepravy, dopravy a logistiky středních škol s dopravním zaměřením se letos konala v Břeclavi.

Účast potvrdilo pět tříčlenných družstev z Prahy, Plzně, Děčína, Břeclavi a České Třebové. Pro všechny týmy bylo připraveno až 30 testů a úkolů z oblasti všech druhů dopravy, ekonomiky, kombinované přepravy, odborné angličtiny, silničních vozidel, železniční přepravy či dopravní infrastruktury. Úkoly soutěžící plnili v průběhu cest na jednotlivé exkurze, které také byly součástí soutěží.

První den byla pro účastníky připravena odborná exkurze ve firmě ALCA plast, která se zabývá výrobou sanitární techniky. Potěšili nás i drobné dárky, které jsme dostali. V podvečer jsme vyrazili na prohlídku do Pohanského údolí. Další den jsme se vydali na prohlídku zajímavých míst okolí pořádající školy. Pro tuto akci byla zvolena cesta do vinařské oblasti Pálava a Mikulov. Obklopeni krásou soutěžní družstva plnila jednotlivé úkoly a testy. Poslední den byl věnován odborné exkurzi ve firmě Otis, kde pro nás byla připravena velmi zajímavá prezentace podniku s následnou prohlídkou výrobních hal. Návštěva firmy, která se zabývá výrobou výtahů a eskalátorů, pro nás byla velmi zajímavá. Potěšili nás i drobné dárky, které jsme dostali.

Po skončení soutěže bylo splnění jednotlivých úkolů vyhodnoceno, účastníci byli odměněni dárky od sponzorů. Putovní cenu soutěže – maskota Prdologa – si odnesli organizátoři akce a celkovými vítězi se stal tým z Prahy. Diplomy za nejlepší znalosti si naši žáci odnesli z odborných oblastí - odborná angličtina, dopravní soustava.