CAD soutěž

Strojaři 4. ročníku, jmenovitě Václav Burda, Petr Grosman, Vojtěch Schmidt a Jakub Šír, reprezentovali 21. 3. 2019 školu na tradiční (18. ročník) celostátní CAD soutěži v modelování a kreslení, pořádané firmou 3E Praha Engineering, a.s. na SPŠ a SOŠ v Hradci Králové. Soutěžili celkem 53 žáci z 18 středních průmyslových a odborných škol se strojírenským zaměřením z celé republiky.

Úkolem soutěžících bylo podle výkresové dokumentace vymodelovat v časovém limitu 150 minut v software SolidWorks ve 3D 4 díly klikového mechanismu (píst, ojnice, válec, pístní čep), poskládat je ve 3D do sestavy a ve 2D vytvořit výkres sestavení s čísly pozic a kusovníkem.

Václav Burda a Vojta Schmidt se oba umístili na krásném 7. místě, takže s podporou dalších dvou borců našeho týmu se VOŠ a SPŠ Děčín umístila na 7. pozici z 18 zúčastněných škol. Na předních místech tabulky bylo hodnocení velmi vyrovnané a o zisku bodů rozhodovaly maličkosti, 29 bodů znamenalo v hodnocení jednotlivců 7. místo, za 33 bodů bylo umístění na 1. místě!

Gratulujeme a díky za reprezentaci školy.

Dk