Jazykový kurz Anglie

Studenti 1. – 3.ročníků naší školy měli možnost zúčastnit se jazykového kurzu v Anglii. Kurz samotný probíhal ve třech dnech po třech vyučovacích hodinách v English Language Centre v Brightonu. Studenti byli na základě předchozího testování rozdělěni do 3 skupin dle úrovně. Hodnocení výuky ze strany studentů byla velmi pozitivní. Každý den se těšili do školy a v podstatě všichni si přáli zůstat déle. Dále měli studenti možnost komunikovat anglicky v hostitelských rodinách, kde byli ubytovaní. Také zde zakusili klady i zápory klasické anglické kuchyně.

První a poslední den a ve dnech výuky v odpoledních hodinách probíhaly exkurze po méně či více vzáleneném okolí. První den si studenti prohlédli Brighton, další den následovala procházka po bílých křídových útesech Seven Sisters, která byla díky větru opravdovým zážitkem. Jedno odpoledne cesta vedle do významného jihoanglického přístavu Portsmouth, kde jsme navštívili historické doky a válečné historické lodě a později Spinnaker Tower, 125 vysokou věž, postavenou SAE s vyhlídkovou terasou a prosklenou podlahou. Návštěvu starobylého města Hastings nám trochu zkazilo nestálé anglické počasí, o to lépe jsme pak všichni vnímali Londýn poslední den, kdy se vyčasilo. Zde jsme se projeli na London Eye, dále jsme pokračovali kolem kolem Houses of Parliament a Westminster Abbey k Downing Street, sídlu ministerské předsedkyně. Přes White Hall k Buckinghamskému paláci, studenti byli poté naprosto okouzleni atmosférou Trafalgar Square nebo Piccadilly Circus – viděli barevné kosmopolitní město se spoustou hudebníků, tanečníků, živých soch na ulici, různých performerů, demonstrace, čínskou čtvrť atd.

Tento zájezd považuji za velmi zdařilý, zejména díky faktu, že se nejednalo čistě o typ exkurze, ale byla zahrnuta i výuka s rodilými mluvčími. V budoucnu bychom rádi podobnou akci zopakovali, pokud bude zájem ze strany studentů.

Mgr. Lucie Bláhová