Divadélko pro školy opět na prknech školní auly!

V úterý 12. 3. 2018 třetí a čtvrté ročníky zhlédly divadelní představení „Divadelní učebnice aneb České divadlo 20. století“. 

Tentokrát šlo o soubor ukázek z několika divadelních her významných českých autorů 20. století ( V+W, K. Čapek, J. Suchý, Z. Svěrák, L. Smoljak..), studentům byly přiblíženy i některé známé divadelní soubory tehdejší doby (Osvobozené divadlo, Semafor, Husa na provázku..).Ve školní aule se opět nejen hrálo, ale také hodně zpívalo, improvizovalo a smálo, do her se tradičně zapojovali i studenti. O své budoucí divadelní kariéře tak může přemýšlet Jakub K. ze třídy S3, který úspěšně ztvárnil roli Eržiky ( Balada pro banditu) a Terezy ( píseň Tereza-Semafor). Představení končilo hrou „Vyšetřování ztráty třídní knihy“, kdy se jeden ze jmenovaných viníků dokonce přiznal, jen obviněný Jonáš P. ( S3) zarputile zapíral a dožadoval se odchodu na toaletu.

Všichni účastníci si přitažlivou formou mohli zopakovat výrazné divadelní momenty 20. století a dlouho oběma hercům tleskali.

(Sč)