Exkurze do světa virtuální reality

Němčináři ze třídy E3B (zaměření Elektrická trakce v dopravě) a „vošáci“ z V2Z využili pozvání Okresní hospodářské komory v Děčíně a ve středu 29. 11. 2017 navštívili Západosaskou vysokou školu Zwickau, kde pro ně pracovníci Ústavu energetiky a dopravy připravili představení interaktivních simulačních a vizualizačních nástrojů v oblasti dopravních systémů a techniky.

Na cestě do Zwickau nás bohužel doprovázela smůla. Nejprve se na dálnici kvůli dopravní nehodě vytvořila mnohakilometrová kolona, poté náš autobus zastavili celníci a pracovníci BAG (Spolkového úřadu pro nákladní dopravu) a podrobili ho velmi pečlivé kontrole. Vše bylo v naprostém pořádku, ale v důsledku značného zdržení jsme pak mohli absolvovat pouze výrazně zkrácený program exkurze.

V laboratoři virtuální reality jsme dostali informace o studijních oborech (zejm. o oboru „Dopravní systémy a technika“). Představili nám špičkové vybavení této interaktivní seminární místnosti a jeho využití při projektování dopravních cest. Někteří si mohli nasadit virtuální brýle a k pobavení ostatních se pokoušeli nastoupit do imaginárního auta.

 

Další laboratoří, kterou jsme si měli možnost prohlédnout, byla laboratoř se simulátorem jízdy s virtuálními testovacími jízdami. Obzvlášť tady všichni zalitovali, že nezbyl čas na to, aby mohli usednout do připraveného testovacího Porsche a simulátor si prakticky vyzkoušet.