Akce DM

Zakončení školního roku
Školní rok se blíží ke svému konci nejen ve škole, ale končí i nám soužití v našem druhém domově. Ve středu jsme si udělali krásné rozloučení na děčínském koupališti. Plavali jsme, hráli basket a volejbal. I přesto že nás zastihla bouřka, jsme si užili krásné odpoledne a za dva dny hurá na prázdniny.
Alena Konopíková

 

Výlet do Hřenska
Blíží se konec školního roku, venku je krásné letní počasí a tak jsme se vydali na výlet do Hřenska. Vláčkem jsme jeli do Žlebu, přívozem do Hřenska, kde jsme projeli Edmundovu soutěsku. Odsud nás čekalo stoupání asi v délce 5 km do Janova a autobusem zpět do Děčína. Prohlédli jsme si krásné skalní útvary, které tu vytvořila sama příroda. Výlet se nám moc líbil.
Alena Konopíková

  

Návštěva děčínského zámku
V době maturit a souvislé praxe 2. a 3. ročníků se vydalo několik žáků 1. ročníku se studenty VOŠ za doprovodu paní vychovatelky Paterové v pondělí 22.5. 2017 na prohlídku děčínského zámku. Prohlídkový okruh nazvaný Návštěvu u Thunů je zavedl do soukromých komnat, dětských pokojů, Rohového sálu, letní jídelny s dochovanou freskovou výmalbou a také Věžového kabinetu, ze kterého se všem otevřel úchvatný výhled na město a řeku Labe. Je třeba ocenit i zajímavé vyprávění paní průvodkyně.
Alena Konopíková

Návštěva městské knihovny
2. března od 17.00 hodin nabízela děčínská knihovna cestopisnou přednášku o Africe. A protože nedávná přednáška o Venezuele se nám moc líbila, vypravili jsme se i procestovat Afriku. I tady jsme se dověděli spoustu zajímavostí doprovázených diapozitivy a krátkými filmy. O zajímavé povídání se nám postaral přednášející Jan Černý.
Alena Konopíková

 

Fandíme hokeji
V pondělí 27.2. 2017 sehrál HC Děčín velmi důležité utkání o postup do extraligy s týmem Moravských Budějovic. Na zápas jsme se šli podívat a ač jsme z různých koutů naší republiky, fandili jsme Děčínu jako o život. Shlédli jsme krásné utkání, ve kterém HC Děčín po zásluze vyhrál 5:2.
Alena Konopíková

Cestopisná přednáška
Ve středu 22.2. jsme se vydali za cestováním po Venezuele do městské knihovny. Přivítal nás pan Jiří Starý. Velmi poutavě vyprávěl o fauně a floře, o slaňování Andělského vodopádu, který je největší na světě a o lezení na Stolové hory. Celý program byl doprovázen promítáním fotek a videí z celé jeho cesty. Přednáška se nám moc líbila a už se těšíme na další. Příští týden se vydáme do Afriky.
Alena Konopíková

 

Výroba vánočních dekorací
Po výletě na vánoční trhy do Drážďan jsme se v úterý 13.12.2016 vypravili do zahradnictví Azalka v Březinách, vyrobit si svou vlastní vánoční dekoraci. Podařily se nám krásné svícny, které udělaly radost nejen nám, ale i našim rodičům. V pondělí 19.12. 2016 jsme se všichni sešli u společné slavnostní večeře. Po večeři jsme vyrazili do lesa na Stoliční horu, kde jsme ozdobili stromeček mrkví a jablíčky pro zvířátka. Večer jsme poseděli u stromečku, pod kterým nechyběly dárečky.
Alena Konopíková

   

Vánoční turnaj
Na čtvrtek 8.12. 2016 jsme pozvali k sehrání vánočního turnaje děčínské domovy mládeže. Zúčastnily se DM Libverda, DM Ruská, DM Želenice a samozřejmě DM při VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní jako pořádající. Všechna družstva hrála jako by šlo o život. Všichni chtěli vyhrát. Vítěz je ale jen jeden a tím se stal DM Libverda. Naši kluci obsadili krásné druhé místo. A protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, byla odměněna všechna družstva. S přáním hezkých Vánoc jsme se rozešli a domluvili na další sportovní akci.
Alena Konopíková

 

Výlet do Drážďan na vánoční trhy 29.11. 2016
Je první adventní týden. Ve všech našich domácnostech se uklízí, dělá vánoční výzdoba a peče cukroví. K Vánocům ale patří i dárečky. Pro ty jsme si dojeli 29.11. 2016 na vánoční trhy do Drážďan, kde na nás dýchla i ta správná vánoční atmosféra. Vůně marcipánu, punče, grilovaných klobás a spousta světel. Všichni jsme odjížděli zpět do Děčína plni dojmů a s malými dárky pro své blízké.
Alena Konopíková

 

Pečení perníčků v DM
Stejně jako v loňském roce i letos se podílíme s žáky našeho domova mládeže na přípravě burzy škol a Dne otevřených dveří školy. Budoucím žákům a studentům jsme napekli a svátečně zabalili perníčky, které se nám opravdu povedly. Děkujeme paním kuchařkám za zadělání těsta a umožnění přístupu do jejich království – kuchyně.
Alena Konopíková
 

Začátek školního roku v DM
Začátek školního roku v našem domově mládeže se nesl v ryze sportovním duchu. Výlet na kolech směr Německo k vodopádům skrytých v lese ve Žlebu. Návštěva unikátního skalního útvaru ve Hřensku – Pravčické brány. A v neposlední řadě celodenní výlet ze Srbské Kamenice Ferdinandovou soutěskou do Růžové u Děčína. Tady jsme navštívili mýdlárnu Rubens a po krátké přednášce jsme si sami udělali drobné dárečky. Všechny výlety nám doprovázelo krásné babí léto.
Alena Konopíková
 

 

Akce DM 2015/16

Akce DM 2014/15

Akce DM 2013/14